вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
28.05.2021

Масаж голови як ефективний спосіб позбутися головного болю

Зміст:

Головний біль є одним з найбільш неприємних для людини, який може виникати як наслідок погодних умов, змін у кліматі. Тому, причина найчастіше невідома, а біль досить сильний і безперервний. Єдиним бажанням залишається якомога швидше прийняти знеболююче, щоб незабаром його усунути.

Що таке масаж голови?

Техніка масажу голови складається з розгладжвальних рухів, спрямованих на активне роздратування підшкірних рецепторів. Подібна дія позитивно впливає на нервову систему, стимулює приплив крові до голови.

Є можливість використовувати кілька різних технік, залежно від кінцевої мети. Масаж від голови може бути інтенсивним, спрямований на активацію тонусу або навпаки заспокійливий і м’який для зняття нервової напруги.

Точки від головного болю

Професійні фахівці знають про точки, розташовані на голові в певній зоні, які безпосередньо впливають на головний біль. Опрацювання кожної точки протягом 20 секунд може цей біль усунути. Результат настає протягом 5 хвилин.

Головні точки:

Інь-Тан знаходиться між бровами. При її інтенсивної опрацювання йде тиск на очі і втому.
Цуань-Чжу – це дві точки, розташовані паралельно одна до одної. Їх можна знайти, опускаючись по брові до внутрішньої сторони перед початком росту волосся. Ці точки є дуже м’якими, тому не варто докладати занадто багато зусиль для їх опрацювання. Досить буде провести кілька акуратних кругових рухів.
Цзюй-Ляо – це також дві точки, що знаходяться в невеликих поглибленнях трохи нижче скул і з боків носових пазух. Саме ці точки варто опрацьовувати і робити масаж якщо болить голова. Також, допомагає при зубному болю.
Тянь-Чжу знаходяться в області скронь в двох сантиметрах від початку росту волосся. Тут розташовані неглибокі ямочки, тому пошук даних точок не займе багато часу. Для усунення головного болю буде достатньо 30 секунд опрацювання.
Той-Вей – точки, розташовані з бічної частини голови симетрично, трохи вище вушної раковини.
Хе-Гу – це западина між великим і вказівним пальцями на руці. Опрацювання даної точки знімає напругу, втому і усуває головний біль.

Масаж голови

Показання

Процедура в цілому позитивно впливає на загальний стан організму. Якщо відповідати на питання для чого потрібен масаж голови, то існує величезна кількість показань, при яких слід проходити курс лікувального масажу. Основні ознаки та симптоми:

Стресові ситуації, підвищена емоційна напруженість;
Почуття неспокою;
Безсоння і сонливість протягом дня;
Часті головні болі;
Перевтома внаслідок активної розумової діяльності;
Невротична реакція на різні життєві ситуації;
Застуда;
Порушення серцево-судинної системи;
Можливі травми черепа, раніше перенесені (струс мозку, забій);
Рясне випадання волосся.
Вплив масажу голови має широкий спектр впливу. Під час процедури масажист задіює не тільки область голови, а й зону шиї, трапецієподібні м’язи, плечі, верхню частину рук. Подібний підхід дозволяє усунути відтік лімфи від голови і знімає набряклість.

Переваги

До основних позитивних результатів слід віднести:

Усуває головний біль і мігрені;
Позбавляє зайвої набряклості обличчя, а також темних кіл і мішків під очима;
Покращує живлення волосся, активізує зростання;
Покращує пам’ять і когнітивні здібності, підвищує концентрацію уваги;
Активізує розумову діяльність;
Позбавляє від спазмів в сполучних і м’язових тканинах голови, шиї і плечового пояса;
Знімає стрес і розслабляє;
Запобігає панічним атакам.

Масаж голови

Методика проведення

Найкраще проводити масаж, коли болить голова в сидячому положенні за допомогою неквапливих дій. Також, можна використовувати погладжування, розтирання, вібрацію. Всі дії важливо виконувати у напрямку від росту волосся, при цьому волосся можна розділити на проділи або водити руками поверх волосся.

Масаж слід починати з легких погладжуючих рухів в поздовжньому і поперечному напрямках. Техніка виконується від чола до потилиці, далі в сторони донизу, у напрямку до вух і шиї. Подібний спосіб добре збуджує нервові закінчення, підсилює кровопостачання, живить і насичує киснем.

Після цього необхідно зробити кілька розтираючих рухів у формі зигзагу. Найкраще виконувати їх кінчиками пальців від верхівки голови до межі росту волосся. Також, існує прийом зрушування і розтягування шкіри голови, у напрямку від потилиці і чола до маківки. Для більш ефективного результату рекомендується проходити курс, мінімум один або два рази на рік. Зазвичай такий комплекс включає від 8 до 10 сеансів до 30 хвилин.

Протипоказання

Існують деякі обмеження, при яких не варто проводити масаж голови. До них можна віднести інфекційні дерматологічні захворювання або порушення шкірного покриву в даній області, екзема. При розширенні капілярів в області обличчя, тромбоз або тромбоемболії, також слід утриматися від процедури. До групи ризику належать люди з серцевими патологіями, онкозахворюваннями та після хірургічного втручання.

Висновок

Масаж голови – це дієвий спосіб позбутися від головного болю за лічені хвилини. Це спосіб розслабитися і зняти напругу, втому за весь день. Якщо знати чітке розташування основних точок і техніку виконання, можна в будь-який момент позбутися негативних відчуттів та підняти настрій.

Можна використовувати кожну точку окремо або робити повний комплекс масажних вправ для більш якісного результату. При частих головних болях краще звернутися до професійного фахівця. Уже після кількох сеансів є можливість відчути поліпшення здоров’я і загального самопочуття.