вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
28.05.2021

Масаж спини: кому потрібен, основні правила і техніка виконання

Зміст:

Класичний масаж спини дає розслабляючий ефект, знімає напругу з м’язів, покращує тонус і загальний стан організму. Це можливість усунути ймовірні проблеми зі здоров’ям і отримати задоволення від процедури. При цьому, важливо звертати особливу увагу на техніку виконання, так як в процесі задіюється велика кількість м’язів і суглобів, від яких залежить правильна робота всіх систем.

Головні особливості та техніка

Досить часто багато людей стикаються з болями в попереку в умовах «сидячої» роботи або тривалих навантажень протягом дня. Для її ефективного усунення найкраще сходити на масажу процедуру. Це можливість глибоко опрацьовувати м’язи спини, а не тільки її поверхність.

Дана група м’язів є основною в підтримці хребта. Біль у спині утворюється в результаті м’язових спазмів, тому масаж для спини допоможе впоратися з проблемою і уникнути її посилення в подальшому.

Найкраще проходить спеціальний курс по відновленню у кваліфікованого майстра. Спеціаліст даної галузі повинен знати, як масажувати спину і які точки є найбільш вразливими та вимагають медичного втручання. В першу чергу, техніка масажу покращує загальний стан, а не посилює і не шкодить здоров’ю. Методика включає кілька основних етапів:

 • Початок масажу починається знизу, від попереку і далі масажист просувається вгору до лопаток і шиї;
 • Опрацювання нижньої частини спини слід виконувати зовнішньою частиною кисті, а верхню частину – внутрішньою;
 • Розтиральні рухи здіснюються уздовж м’язових волокон;
 • Хребет під час процедури не задіюється;
 • В кінці на завершальному етапі проводиться м’яке погладжування.

Зазвичай час тривалості масажу досягає 30-45 хвилин. Починати слід з загального курсу для визначення існуючих локальних проблем. Далі фахівець ставить діагноз і прописує час та цілі.

Відродження Богині

Класифікація та види

На сьогоднішній день існує велика кількість різновидів масажу спини. Для цього застосовують різні аксесуари у вигляді додаткових інструментів. Також, використовуються техніки інших культур і народів, наприклад тайський масаж. Крім цього, можна виділити:

 1. класичний;
 2. точковий;
 3. вібраційний;
 4. гідромасаж;
 5. баночний;
 6. лімфодренажний;
 7. спортивний;
 8. лікувальний.

Залежно від кінцевої мети, слід вибирати напрямок. Масаж спини під апаратним впливом іноді несе омолоджуючий ефект. Спортивний масаж спрямований на запобігання травмування спортсмена під час тренувань або змагань.

Показання

Якщо вибирати лікувальний масаж, то необхідно розуміти проблему, з якою слід звернутися до майстра. Перед записом можна проконсультуватися з фахівцем і описати існуючі ознаки.

Основними симптомами можна назвати:

Гострий біль в спині. Це найбільш поширена причина, з якої люди звертаються за послугою. Викликати подібний біль може перенапруження м’язів, тому в даному випадку масаж буде найефективнішим способом позбутися від проблеми.
Сколіоз або викривлення хребта – захворювання, яким страждають люди з малорухливим способом життя.
Остеохондроз безпосередньо впливає на спинні диски, викликає сильні болі навіть в нічний час.
У кожному індивідуальному випадку необхідно визначити проблему та опрацьовувати саме цю ділянку. Масаж спини допомагає розслабитися і зняти напругу. Подібний вплив на м’язи усуває скутість і больові відчуття.

Рекомендується звертатися до фахівця тим, хто найчастіше проводить час за комп’ютером в сидячому положенні. Також, в зоні ризику знаходяться люди з підвищеним фізичним навантаженням. Потрібно не забувати, що завдяки хребту, кожен з нас може вільно рухати і здійснювати певні дії.

Протипоказання

В основному, масаж несе позитивний ефект, проте деякі захворювання безпосередньо пов’язані із загальним імунітетом. Навіть впливу з зовнішнього боку можуть впливати на розвиток і посилення хвороби. До тих людей із захворюваннями, кому протипоказаний масаж, відносяться:

Туберкульоз;
Пошкодження кісток, перенесені травми;
Інфекційні захворювання із загостренням;
Гемофілія (проблема згортання крові);
Остеомієліт в хронічній формі.
Перед відвідуванням процедури важливо переконатися у відсутності будь-якого із захворювань, щоб спокійно насолоджуватися масажем спини.

Переваги

Вплив від масажу спини дійсно має значний ефект і впливає на роботу внутрішніх систем і загального стану організму. Саме лікувальний масаж дозволяє усунути всі проблеми, пов’язані з болями в попереку та спині. Результат можна замінити після відвідування перших процедур.

Відходить надлишковий тонус з м’язового корсету;
Виробляються додаткові біологічні речовини, тканинні гормони;
Прискорюються обмінні процеси в організмі;
Вирівнюється постава, хребет позбавляється від зайвого навантаження;
Профілактика болю в спині;
Опрацювання тригерних точок (м’язів, сухожиль);
Знімає напругу, втому;
Розслабляє і заспокоює;
Піднімає настрій і оздоровлює імунітет.
Для кращого ефекту необхідно проходити курс масажів. Зазвичай це від 5 до 15 сеансів з встановленим лікарем часом. Подібний підхід дає більш тривалий і якісний результат з дозованим впливом на функціонування спини з урахуванням навантаження. Також, при появі перших ознак, болю в попереку, слід проконсультуватися з фахівцем.

Де можна зробити масаж спини?

На сьогоднішній день існує величезна кількість салонів, реабілітаційних центрів, де є можливість зробити масаж спини. Важливо, знайти хорошого кваліфікованого майстра, визначити проблему і стежити за якістю виконання процедури.