вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
28.05.2021

Масаж ніг як кращий засіб для зняття втоми

Зміст:

Тяжкість у ногах та набряклість виникають внаслідок носіння незручного взуття, туфель на високих підборах протягом дня. Після подібних навантажень в ногах буде відчутна біль, напруга і важкість. Важливо не випускати з уваги дане питання, щоб уникнути проблем в майбутньому.

Особливості та техніка проведення

На сьогоднішній день існує багато способів і можливостей розслабитися та відновити сили. Одним з найбільш ефективних і дієвих є масаж ніг. Крім зняття втоми, подібна процедура може впливати на загальний стан організму, настрій і здоров’я.

Масаж запобігає появі і знижує ризик розвитку варикозного розширення вен та плоскостопості. Якісний масаж ніг при правильному виконанні дає ефективний позитивний результат на роботу опорно-рухового апарату.

Часто у тих, хто веде малорухливий спосіб життя, в основному проводить робочий день сидячи за комп’ютером, може утворюватися застій крові. Це в подальшому викликає великий дискомфорт і проблеми зі здоров’ям. Тісний взаємозв’язок між ступнями і хребтом сприяє хорошій взаємодії та функціональності всіх внутрішніх органів в організмі і його загальному стану.

Про масаж стоп розповідають багато провідних фахівців в даній області. За допомогою процедури є можливість уникнути болів в спині, викривлення хребта, порушення роботи всіх внутрішніх систем.

Тайський масаж стоп

Класифікація та види

Залежно від зони впливу, де існує проблема, йде поділ на три головні складові: стегно, гомілку і стопу. Техніка масажу ніг може застосовуватися на одній конкретній зоні або навпаки робити комплексно з кількох частин.

До основних видів відносяться:

Класичний масаж включає зони гомілки і стегна. Даний вид не передбачає конкретної техніки, це базовий масаж, який спрямований на розслаблення, зняття набряклості і поліпшення циркуляції крові.
Лікувальний масаж входить в реабілітаційний комплекс. Подібні процедури проводять після складних переломів, операцій на ногах або травм. Його дія добре впливає на обмінні процеси, за допомогою яких відновлюється цілісність тканин, розробляється активна рухливість кінцівок. Також, лімфодренажний масаж відноситься до групи лікувальних. Він значно прискорює лімфоток і запобігає появі набряклості.
Антицелюлітний масаж – це техніка для видалення проблемних ділянок на стегнах і гомілках, крім колінної зони. Найкраще проходити спеціальний курс із 10-15 сеансів.
Масаж ніг за допомогою вакууму спрямований на підвищення еластичності і пружності шкіри. Крім цього, він здатний зменшувати обсяги і боротися з появою целюліту.
Точковий масаж рефлекторного впливу активізує безліч процесів в організмі, які безпосередньо впливають на роботу внутрішніх органів.
Тайський вид масажу розділяється на ручний і механічний (за допомогою дерев’яної палички). Можна проводити в будь-якій частині ніг.
Педикюрний масаж є частиною загальної процедури педикюру. Подібний вид більше нагадує класичний. Проводиться з метою розслаблення, зняття втоми.
Існує кілька видів масажу ніг з застосуванням традиційної японської або буддистської техніки. Найчастіше для цього використовують додаткові аксесуари на кшталт скребка Гуаша. Також, можна робити процедури самостійно із застосуванням масла або спеціального крему. На сьогоднішній день є величезна кількість технік та інструкцій про те, як масажувати ноги з користю для здоров’я.

Тайський масаж стоп

Переваги та корисні властивості

Активно стимулює кровопоток в організмі;
Знімає набряклість в ногах;
Тонізує м’язи і судини;
Сприяє регенерації клітин, омолоджує шкіру;
Знімає напругу, біль і спазми;
Піднімає настрій, усуває стрес;
Нормалізує міцний сон і апетит;
Зміцнює імунітет;
Відновлює працездатність, надає сил;
Позитивно впливає на серцево-судинну діяльність і інші внутрішні системи.

Протипоказання

Масаж ніг може впливати практично на всі внутрішні органи, однак, незважаючи на хороші відгуки і рекомендації лікарів, існує ряд протипоказань, при яких небажано робити дану процедуру. Варто звернути увагу на протипоказання, якщо є хронічні захворювання, гострі інфекції, гіпертермія або високий тиск, пошкоджена шкіри або дерматологічні захворювання. Крім цього, не бажано йти на сеанс масажу ніг при наявності пухлинних утворень, тромбофлебіті, кровотечах, менструації, а також психічних розладах.

Масаж ніг при варикозі

До сих пір залишається відкритим це питання. Багато медичних досліджень не рекомендують робити процедуру при яскраво-вираженому варикозному розширенні вен. При цьому, слід спиратися на індивідуальні особливості кожної людини і ступінь захворювання. Від цих показників можна регулювати інтенсивність дотиків. Масаж ніг при варикозі необхідно проводити по спеціальній техніці і навіть з використанням інноваційних апаратів.

В такому випадку він буде намагатися запобігти розповсюдженню захворювання. Спеціаліст робить легкий масаж для підтримки кровообігу в ногах. Ефективним буде ручний лімфодренаж, що також є легкою процедурою для стимуляції природного відтоку лімфи від нижніх кінцівок.

Як правильно робити масаж ніг?

Масаж ніг – це розслаблююча процедура, яка може впливати на загальний стан організму і оздоровлювати його. Рекомендується періодично відвідувати фахівців в даній області. Багато що залежить від індивідуальних особливостей, тому вид і техніка масажу підбирається під кожного клієнта згідно із запитом і потребами. Загалом, варто сказати, що ефективний лікувальний або комплексний масаж ніг активно покращує настрій і приносить справжнє задоволення під час проведення процедури.