вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
28.05.2021

Як масаж впливає на організм

Зміст:

З давніх часів масаж вважається чудовим методом оздоровлення організму. Він впливає на різні проблемні зони за допомогою спеціально підібраної техніки. У комплексній дії масаж може вирішити майже будь-яку проблему. Як масаж впливає на організм, розглянемо через три важливих аспекти: нейронний, хімічний, механічний.

На рівні нейронних зв’язків відбувається стимулювання роботи центральної та периферичної нервової системи. Це відбувається через вплив на тканини, який викликає імпульси, що направляються в мозок людини. На хімічному рівні вплив на нервові закінчення впливає на роботу ендокринної системи і також під шкірою виникають тканинні гормони (гістогормони) судинної системи, які є важливими біологічними речовинами. Механічне вплив безпосередньо впливає на стан шкіри, швидкість її циркуляції і насичення, видалення мертві клітин і дерми.

На які органи і системи можна впливати масажем?

Безумовно, дію масажу на людський організм не варто недооцінювати. Він впливає майже на всі органи і системи організму, починаючи від шкірного покриву і до опорно-рухового апарату. Чому масаж корисний і як він діє на організм людини, дізнаємося далі.

Вплив на шкіру

Шкіра є щитом організму. Вона складається з кровоносних і лімфатичних капілярів, нервових волокон, рецепторів і т.д. і виконує безліч значних функцій: терморегулювання, дихальна, виділення, не допускає потрапляння мікроорганізмів і ультрафіолетової радіації. Шкіра в першу чергу рефлектує на будь-яку вашу хворобу, порушення обміну речовин або гормональні збої. Це може проявитися у формі: вугрової висипки, пігментних плям, зміни кольору шкіри, сухості або лущення і ін.

Шкірний покрив складається з трьох шарів:
епідерміс – до нього відноситься верхній шар, який контактує із зовнішнім середовищем і виробляє епітелій;
дерма – це середній шар, власне сама шкіра з капілярами, волосяними цибулинами і т.д .;
гиподерма – це підшкірно-жировий шар, де знаходяться адипоцити (жирові клітини), які можуть збільшитися в обсягах приблизно в 27 разів.
Завдяки масажу прибираються мертві клітини, а також весь бруд і себум (сальний секрет). Всі функції нормалізуються і прискорюються, пробуджуються нервові закінчення, знімається стрес.

Для отримання максимального ефекту масаж потрібно робити курсом, після якого щільність і еластичність шкірного покриву збільшиться, а непотрібний рельєф зменшиться. При дії на капіляри відбувається прискорення руху крові і лімфи в організмі, зменшуються набряки, прискорюється регенерація клітин.

Вплив на нервову систему

Нервова система людини – це ціла система з нейронних мереж, що проходить через весь організм. Вона складається з центральної, периферичної, соматичної і вегетативної нервових систем.

Центральна – з’єднує спинний і головний мозок, є ключовою і формує основні рефлекси людини.
Периферична – об’єднує відділи центральної системи.
Соматична – з’єднує шкіру, м’язи, органи чуття і створює зв’язок з ЦНС.
Вегетативна – об’єднує дихальну, травну, видільну системи і всі внутрішні органи.
Класичний масаж передбачає нормалізацію роботи периферичної нервової системи. Він знімає болі і стимулює відновлення тканин. І як результат підвищення енергії, зниження напруги і розслаблення всього організму.

Класичний аромамассаж

Вплив на кровоносну систему

Людська кровоносна система включає в себе два кола кровообігу, безліч вен, судин, капілярів, які проходять через весь організм. Цією системою циркулюють різні поживні частки і кисень. Тому при перевантаженнях, зайвій вазі або стресах навантаження на серце збільшується.

Масаж допоможе знизити це навантаження, завдяки розширенню капіляр і активізації їх резервів. Після циклу масажів помічається істотне підвищення циркулювання крові і роботи серця, нормалізується артеріальний тиск.

Вплив на лімфатичну систему

Лімфатична система являє собою сукупність лімфи, лімфовузлів і судин, від яких розходиться мережа капілярів. Ця система забезпечує виведення зайвої рідини з тканин і органів, звільнення організму від різних вірусів та бактерій. Масаж допомагає прискорити лімфоток, вивести рідину зі шкіри, сприяє очищенню організму.

Вплив на опорно-руховий апарат

Опорно-рухова система людини дозволяє їй пересуватися і здійснювати різні рухи. Кістки і м’язи є захистом важливих органів в організмі і гарантують їх нормальне розташування. Протягом усього часу застосування м’язи робляться еластичнішими і набагато краще скорочуються.

Після істотних навантажень на тіло масаж може зменшити болі, прибрати наслідки надмірних тренувань і можливих судом. При пасивному способі життя масаж допоможе привести в тонус і надати міцності м’язам зі зв’язками. Хороший спеціаліст також зможе поліпшити вашу поставу, укріпити спинні і шийні м’язи, вирівняти хребет, прибрати затискачі в паравертебральній ділянці.

Пакет Антистрес: масаж тіла+масаж голови и стоп

Вплив на систему травлення та виділення

Під час масажу зони живота цілісність ферментів травлення і перистальтика кишечника значно поліпшується. Також це позитивно діє і на сечостатеву систему через приплив крові. Система роботи всіх органів всередині також поліпшується, вони насичуються поживними частинками і киснем, а продукти розпаду виводяться значно швидше.

Іноді масаж є шкідливим для людини. Це відбувається в двох випадках: якщо за роботу береться поганий фахівець або коли масаж протипоказаний. Існує ряд протипоказань, ось деякі з них:

запальні процеси;
гарячковий стан;
кровотечі;
захворювання шкіри;
хвороби крові;
тромбоз;
запалення лімфатичних вузлів;
активна форма туберкульозу;
нудота або блювота.
Тому перед відвідинами масажиста переконайтеся у своєму здоров’ї.