вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
29.05.2021

Біль після массажа. Все, що вам потрібно знати

Зміст:

Дуже часто біль після масажу стає скаргою клієнтів салону. Зазвичай больові відчуття з’являються в області шиї або попереку. Щоб розібратися, чому це відбувається, розглянемо детальніше види масажу, що надаються в нашому салоні.

  • Масаж шиї. Більшість людей вважають що масаж, ще й в зоні шиї, це приємний процес. Вони дуже сильно помиляються. Якщо клієнт веде малорухливий або сидячий спосіб життя, шия і хребет страждають найбільше. М’язи перебувають в постійній напрузі і набрякають. Через це після масажу можуть з’являтися больові відчуття. Також в області шийного відділу розташована велика кількість активних точок. Вони пов’язані з роботою інших органів і під час процедури масажист може зачепити деякі з них. Від цього з’являється легка кріпатура, яка проходить протягом декількох днів.
  • Масаж спини. Спина – це основна частина тіла, на якій відбувається масаж. Отже, і механізм поведінки м’язів набагато складніше. Річ у тім, що під час проведення процедури м’язовий корсет отримує таке ж напруга, як і при тренуванні в спортивному залі. На першому сеансі, як правило, спина дуже напружена, а м’язи забиті. Тому від разминань і механічного впливу масажиста може відчуватися легкий біль на наступний день.
  • Антицелюлітний масаж. Антицелюлітний масаж синці і біль – часті побічні ефекти після проведення процедури. Але ви повинні бути до цього готові, тому що такий результат цілком природний. Якщо процедура виконана правильно з чистою технікою, то на м’язи повинно бути надано фізичний вплив, від якого на наступний день з’явиться біль.

Причини, за якими ви відчуваєте біль після масажу

  • Малорухливий спосіб життя. Біль у м’язах після масажу може з’явитися від того, що вони атрофовані внаслідок відсутності фізичних навантажень.
  • Занадто активний спосіб життя. Якщо людина виконує регулярні інтенсивні фізичні навантаження, наприклад, багато часу приділяє силових тренувань в залі, то його м’язи стають забитим. В цьому випадку масажист буде докладати зусиль, щоб зняти цю затурканість, після чого і буде відчуватися біль в тілі після масажу.
  • Низький больовий поріг. Така особливість людського організму може стати причиною появи больових відчуттів після сеансу.

Як зняти біль?

У разі, коли у вас немає ніяких протипоказань, можна використовувати різні креми, гелі та мазі з протизапальною дією. Якщо ж біль після масажу спини виражається тільки дискомфортними відчуттями, можна зробити наступні заходи:

  • Розминка перед початком процедури. Можна розім’яти м’язи перед сеансом масажу за допомогою легкого тренування. При цьому особливу увагу варто приділити тим зонам, на яких буде проходити процедура.
  • Підтримання водного балансу. Вода швидше виводить токсини з організму і дає м’язам гнучкість, що дозволяє не відчувати дискомфорту і болю після масажу.
  • Розслаблюючі ванни. Теплі ванни з застосуванням морської солі допоможуть розслабити м’язи і зняти больові відчуття. Крім того, у воду можна додати ефірні олії, які мають розслабляючим і болезаспокійливим эффектом.

Відзначимо, що під час проведення процедури ваше тіло повинно знаходитися в максимально розслабленому стані. Будь-яка напруга або спазм може призвести до болю в спині після масажу.