вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
29.05.2021

Чому важливо ходити на хамам?

Зміст:

Процедура хамаму користується великою популярністю в будь-якому спа салоні будь-якого міста світу. Хоча це і східна традиція, хамами також поширені і в інших частинах світу.

Відвідування хамаму включає кілька обов’язкових процедур, до яких треба підготуватися. Перша з них – ретельний розігрів тіла. Це необхідно, щоб шкірні покриви звикли до високої вологості температури під час хамаму, а пори шкіри розкрилися.

Коли ви повністю розігрілися, то наступною процедурою є дуже розслабляючий масаж, фішка якого – ручний пілінг. Масаж проводиться за допомогою спеціальних рукавичок і мила ручної роботи. Піна цього мила очищає і збагачує шкіру поживними елементами. Зазвичай таке мило роблять з натуральних речовин, додаючи масло арганового дерева і оливок, а також з екстрактом евкаліпту.

Після масажів і пілінгу роблять обгортання маслами, морською сіллю, медом та іншими природними речовинами. Зробивши всі процедури, слід сполоснути себе холодною або прохолодною водою для того, щоб закрилися пори шкіри. Важливою також є кімната відпочинку, куди вас відправляють вже після всіх процедур. Там можна випити заспокійливого чаю, води або соку. Варто зауважити, що після хамаму треба пити багато рідини, щоб відновити водний баланс організму.

Види хамаму

У сучасному спа світі існує безліч видів хамаму, але найпоширенішими є турецький і марокканський. Вони дуже схожі своєю технікою виконання, але є деякі відмінності. Марокканський хамам, як і турецький, включає в себе скрабування чорним милом та пілінг, але його фішка – обгортання глиною рассул. Глина рассул має вулканічне походження і добре абсорбує шкіру, очищає її і зволожує.

Турецька лазня має найбільш пощадливу температуру пари (30-55 С). Тому її можна відвідувати майже всім, хто не має дуже серйозних захворювань. Також люди, які не переносять високих температур, сміливо можуть йти на хаммам в Києві.

Оцінити корисні властивості східних лазень можна тільки відвідавши одну з них. Давньосхідних відомий лікар Авіценна рекомендував своїм пацієнтам хамам як ліки від дуже багатьох хворіб, тому що східні лазні:

Звільняють організм від шкідливих речовин і шлаків;
Знімають втому;
Нормалізують роботу легенів і стравоходу;
Допоможуть позбутися від бронхіту, гаймориту простудних захворювань;
Запобігає ревматизм, хворобам серця і судин;
Позбавлять від стресу і депресії;
Нормалізують сон.
Також після відвідин хамаму поліпшується настрій, з’являється почуття легкості і душевної рівноваги.

Але існують деякі випадки, коли хамам протипоказаний:

катаракта;
важкі захворювання серця, щитовидки;
високий артеріальний тиск;
ниркова недостатність;
варикозне розширення вен.
З нашим шаленим ритмом життя іноді так хочеться присвятити собі хоча б кілька годин, щоб розслабитися, подумати, зануритися в спогади, забути про життєвій суєті. Сеанс східній лазні подарує такі відчуття. Хочете відчути себе життєрадісною, енергійною, жіночною і справжньою красунею східних казок, тоді відвідайте хамам і відчуєте силу давніх традицій.

Також читайте: Чому жінкам важливо доглядати за тілом?