вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
28.05.2021

Масаж при остеохондрозі

Зміст:

Безумовно, будь-яка хвороба приносить людині дискомфорт, а у випадку з остеохондрозом з’являються напади сильного пульсуючого головного болю, болю в шиї і спині, швидка втрата енергії і відчуття постійної втоми. Незважаючи на появу хворобливих відчуттів, іноді пацієнти затягують з лікуванням захворювання, займаючись самолікуванням. Звичайно, наслідки можуть бути абсолютно різними, але в багатьох випадках просто погіршується загальний стан здоров’я.

Що собою являє остеохондроз шийного відділу? Перш за все, мова йде про зміну в хрящах міжхребцевих дисків. На додаток до цього, на тлі зміни положення хряща міжхребцевого диска запускаються і реактивні процеси в опорній хрящовій тканині.

Шийний остеохондроз виникає через регулярні навантаження на шийний відділ, незважаючи на те, що він і знаходиться в постійному русі. Часто захворювання виявляється у літніх пацієнтів, так як через старіння відбувається і руйнування кісткової та хрящової тканини. Слід враховувати, що захворювання розвивається при порушенні постави, зайвій вазі і т.д.
Масаж при остеохондрозі шиї

Масаж при остеохондрозі шиї

Регулярні фізичні навантаження та правильне харчування багато в чому сприяють поліпшенню стану здоров’я людини і зменшують ризик розвитку хронічних захворювань. Ефективним засобом вважається і масаж при шийному остеохондрозі – профілактична процедура, що покращує мозковий кровообіг і знімає напругу в шиї.

Загалом, масаж при остеохондрозі є дійсно дієвим засобом, так як сприятливо впливає на роботу всього організму. При правильному масуванні зони шиї і плечей виводиться зайва рідина з міжклітинного простору, відразу ж зникає і відчуття втоми.

У разі виявлення больових відчуттів в шийному відділі слід звернутися до досвідчених фахівців, які можуть оперативно призначити ефективне лікування, не дозволивши погіршити загальний стан здоров’я. Сеанс масажу може стати приємним доповненням до комплексної терапії захворювання.

Існують певні протипоказання для відвідування кабінету масажиста, серед яких:

різні інфекційні захворювання;
серйозні травми;
локальні пошкодження шкіри;
серцева недостатність;
запальні процеси;
нервово-психічні розлади.
Чи можна робити масаж при остеохондрозі?
Найчастіше сеанс масажу є частиною лікувально-оздоровчої програми, за допомогою якого можна зняти больові відчуття. Поліпшується циркуляція крові, знімаються спазми і зміцнюються м’язи шиї, що багато в чому перешкоджає погіршення стану пацієнта.

Відродження Богині

Загальні рекомендації

Масаж шиї при остеохондрозі рекомендується робити не тільки в оздоровчих цілях, але і для підняття настрою. Завдяки масажним рухам в області шиї і плечей знімається напруга. Знімається не тільки фізична, а й психологічна втома, посилюється артеріальний приплив крові, поліпшується робота серцево-судинної системи, і навіть відновлюється обмін речовин в разі його порушення. Масаж в області шиї потрібно робити не тільки при остеохондрозі шийного відділу, а й в профілактичних цілях, якщо людина веде малорухливий спосіб життя.

Який масаж потрібен при остеохондрозі?

Існує кілька видів масажу, які можна робити після виявлення остеохондрозу. Можна зупинитися на класичному варіанті, але користується популярністю і сегментарно-рефлекторний, тайський, банковий, точковий, вакуумний масаж, вибір якого залежить від індивідуальних переваг пацієнта і рекомендацій лікаря або масажиста.

На сеанс масажу може знадобитися від 30 до 45 хвилин. Покладаючись на відгуки пацієнтів з остеохондрозом, загальний стан здоров’я поліпшується вже після перших процедур масажу. Проте, зупинятися на досягнутому не варто, так як для поліпшення стану здоров’я потрібно 10-15 сеансів.

Який би вид масажу не вибрав фахівець, всі вони спрямовані на розслаблення м’язів або ж характеризуються локальним тонізуючим впливом на них. Можна використовувати не тільки заспокійливі погладжування, але і розтирання, розминання та постукування. Кожен вид масажу відрізняється наявністю певної послідовності технік, але найбільш популярним все ж вважається класичний масаж.

Класичний масаж включає техніку погладжування. Майстер розслабляє м’язи за рахунок м’яких дотиків до поверхні тіла, нормалізує кров’яний тиск, знижуючи серцебиття. Що стосується напрямку руху, то потрібно рухатися зверху вниз. Потім поступово переходить до розтирання. Під розтиранням маються на увазі енергійні рухи долонями, які сприяють посиленню притоку крові. Більшу частину сеансу виділяють під розминання.

Під час цього процесу рухи будуть інтенсивними, але м’якими. Найбільш важливим етапом масажу є вібрація, яка виконується за допомогою ребра долоні. Тривалість процедури із застосуванням вібраційних рухів займає кілька хвилин.

Сертифікат на масаж

Як робити масаж при шийному остеохондрозі?

Безумовно, неправильний вплив на зону шиї і плечей може привести до погіршення стану здоров’я. Тому масажні рухи повинні бути м’якими і плавними, щоб розслабити тіло людини, зменшуючи болі. Можна масажувати не тільки шию, але і спину, щоб зняти напругу у всьому тілі за короткий період часу.

Особливе значення при масажі шийного відділу має і спрямованість рухів, так як дії повинні здійснюватися у напрямку руху лімфи, щоб знизити ймовірність виникнення застою. Безумовно, при надто агресивних або різких рухах посилюються больові відчуття.

Як робити масаж при остеохондрозі, щоб прискорити розігрівання затиснутих м’язів? Можна використовувати спеціальні засоби для того, щоб масажні рухи трохи пом’якшити і сприяти швидкому розігріванні м’язів шиї.