вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
28.05.2021

Масаж при менструації: особливості та протипоказання

Зміст:

Незважаючи на те, що найчастіше дівчатам і жінкам рекомендують утриматися від фізичних навантажень в період місячних, все ж існує безліч активностей, які дозволяються під час менструації. Відповідаючи на питання, чи можна робити масаж при місячних, деякі види масажу можуть мати сприятливий ефект.

Який масаж під час місячних є цілком прийнятним? Перш за все, слід звернути увагу, що рухи під час сеансу повинні бути плавними і м’якими. У цей період радять обмежитися масуванням глибоких тканин обличчя і шиї. Можна приділити час для ніг і рук за допомогою комплексу прийомів через дотики до поверхні тіла.

Вибір масажу

Перед початком процедури масажу слід завчасно попередити фахівця про свій стан, щоб майстер зміг вибрати відповідний комплекс прийомів. Найбільш оптимальним рішенням може виявитися саме точковий масаж, коли здійснюється вплив на певні точки поверхні тіла, що дозволяють трохи зменшити больові відчуття в період менструації, якщо місячні проходять дійсно болісно.

Користується популярністю і медовий масаж, але без впливу на зону спини, живота або попереку. Таким чином, нанесенням меду і масажними рухами можна істотно поліпшити шкіру на обличчі, руках і ногах. Мед використовується як ефективний засіб для виведення токсичних речовин з організму. На додаток до цього, він здатен насичувати організм необхідними корисними речовинами, які можуть міститися в меді. Протипоказаний такий масаж для людей з куперозом або розацеєю.

Медовый массаж

Чим корисний масаж шийно-комірцевої зони?

Завдяки легкому масажу шийно-комірцевої зони можна досить швидко зняти головний біль, що дозволяє полегшити загальний стан під час менструації. Рекомендують записатися і на сеанс масажу, де майстер допоможе розслабитися, знявши напругу з кінцівок.

Корисною вважається процедура і в тому випадку, якщо цілий день доводиться ходити на високих підборах, що пов’язано з особливостями професії. Тому одного сеансу може бути цілком достатньо в критичні дні, щоб полегшити свій стан.

Чи можна робити тайський масаж в період менструації?

Безумовно, відвідування фахівця з масажу дозволить розслабити напружені м’язи і зняти м’язові спазми. Тайський масаж сприятливо впливає на весь організм в цілому.

Що стосується масажу обличчя, за допомогою процедури або комплексу прийомів можна в найкоротші терміни істотно підтягти шию. Сеанс масажу повертає шкірі пружність і еластичність. Звичайно, контури обличчя і губ стають більш виразними та чіткими.

Протипоказаний чи лікувальний масаж?

У разі проходження курсу лікувального масажу про можливість відвідування інших сеансів під час менструації слід уточнити у лікаря. Деяким дівчатам і жінкам дійсно важко терпіти біль в попереку при менструації. Хоча опрацювання зони в області живота, попереку, стегон і грудей все одно не дозволяється, зменшити біль можна за рахунок масування інших ділянок тіла. Іноді радять дочекатися завершення менструації, якщо дівчата або жінки скаржаться на погане самопочуття.

Лікувальний масаж є комплексом прийомів, проходження якого рекомендовано в рамках повноцінної реабілітаційної програми після операції або серйозних травм.

Масаж власними зусиллями

Як зняти біль в попереку при місячних, крім прийому знеболюючих препаратів? У домашніх умовах необхідно уникати масування зони живота і попереку, але можна зосередиться на ногах, руках, плечах, використовуючи спеціальні засоби відразу після прийому душу. Допускається також і гідромасаж ніг, який поступово знімає втому. Радять легко масажувати обличчя спеціальними засобами, щоб не з’являлися набряки.
Сертифікат на масаж
Під час менструації радять ходити на заняття з йоги або робити її будинку, але, звичайно, не всі техніки. Про те, які асани і дихальні практики не підійдуть для опрацювання в критичні дні, слід проконсультуватися з учителем йоги. Мабуть, це найбільш ефективний спосіб зняття напруги у всьому організмі.

Протипоказання

Незважаючи на сильний біль в попереку під час місячних, заборонено відвідування сеансу масажу в разі, якщо зафіксовано погане самопочуття, спостерігається виділення великих згустків крові, а процес їх виділення супроводжується сильними больовими відчуттями.

Звичайно, навряд чи фахівець з масажу дозволить записатися на процедуру, якщо відзначається підвищена температура або рекомендовано проходження курсу лікування від будь-яких захворювань шкіри, що вже не пов’язане безпосередньо з критичними днями.

У будь-якому випадку завжди можна проконсультуватися зі своїм масажистом, який пояснить необхідність відвідування сеансу або навпаки, сам же перенесе запис на більш сприятливі дні.

У період менструації існує ряд масажів, які входять в список заборонених. У критичні дні слід уникати антицелюлітного масажу, так як посилюється набряк тканин, тому процедури від целюліту будуть неефективними – і занадто хворобливими.

Навряд чи в дні накопичення рідини в організмі лімфодренажний масаж буде корисним, так як комплекс прийомів дозволяє швидко позбутися від набряків в звичайні дні, але в критичні дні просто може погіршити стан здоров’я людини.

Крім антицелюлітного, лимфодренажного, не можна робити і вакуумний масаж, через ту ж причину підвищеної набряклості.

Чому настійно рекомендують уникати деяких видів масажу?

Першопричиною є ризик посилення крововтрати, що може привести до погіршення стану здоров’я і втрати свідомості. Незважаючи на те, що менструація може проходити безболісно, ​​а виділення не бути сильними, ризикувати не варто. Велика ймовірність, що стан погіршиться через особливості функціонування організму дівчини чи жінки в ці дні.