вул. Іоанна Павла ІІ 10, корпус 1 Київ, Печерський район
17.08.2021

Марма масаж

Зміст:

Марма масаж являє собою найдавніший метод лікування та оздоровлення в Аюрведі, суть якого полягає у впливі на енергетичні точки людини. Мабуть, він залишився незмінним і в сучасному світі. Під марма терапією мається на увазі не тільки марма масаж, а й підбір ефірних масел і настоїв з трав, покладаючись на знання про трьох дошах, де завжди переважним є якась одна з них. Марма – біоенергетичний центр, або прана.

Техніка м’якого і точного впливу на біоенергетичні точки була доступна ще воїнам і царям Індії. Вплив на точки концентрації життєвої енергії може не тільки поліпшити стан людини, а й відновити сили, сприятиме швидкому одужанню. На тілі людини розташовується 107 Марм, які розкидані по всьому тілу. Останньою, 108 Мармою, є розум.

У марма терапії поява хвороб пов’язано з блокуванням нормального потоку прана в тілі, тому відновлення нормального перебігу енергії здійснюється із застосуванням техніки масажу, трав і масел. Біоенергетичні крапки близько розташовані до шкіри, і перебіг прани здійснюється через канали. Марма масаж – це ефективний засіб для відновлення нормальної роботи різних систем організму одночасно.

Переваги марма масажу

Марма масаж розглядається як ефективний засіб терапії для лікувань різних захворювань. Ефект від такого лікування буде більш відчутним, якщо одночасно пити настоянки з трав і натирати тіло набором ефірних масел, які підбираються індивідуально до дошам.

Техніка марма масажу може змінюватися в залежності від загального стану людини, його віку, особливості захворювань, тому кожен сеанс марма масажу підбирається індивідуально до людини.

  • Стародавня техніка виконання масажу, передбачає вплив на Мармі, сприяє поліпшенню травлення.
  • Такий масаж прискорить виведення токсинів з організму.
  • Показаний людям, які фіксують болі в суглобах, або виявили защемлення нерва.
  • Марма масаж обличчя, як і інших частин тіла, є ефективним способом омолодження.
  • І, мабуть, це швидкий спосіб усунення дисбалансу дош.

Вплив на Мармі здійснюється за допомогою ефірних масел. Можуть застосовуватися і рослинні масла. Наносяться вони круговими рухами великим пальцем за годинниковою стрілкою. У Аюрведа марма масажі використовують для лікування захворювань спини й постави, легких, голови та інших хвороб.

Розрізняються кілька технік марма масажу. Сукха тірумма потрібен для зміцнення імунітету, тоді як техніка ракша призначена для прискорення лікування різних захворювань. Є ще техніка кача тірумма, поява якої направлено на поліпшення гнучкості. При впливі на точки життєвої енергії, які знаходяться в дисбалансі, можуть з’являтися больові відчуття.

Спеціаліст по марма масажу не тільки забезпечить якісне виконання масажу. На плечі масажиста лягає відповідальність за влучним визначенням домінуючої доши, або доши, ефект від такої був більш помітним.

Протипоказання

Краще почекати із записом на марма масаж, якщо є нежить, кашель, захворювання в гострій формі, онкологічні захворювання, температура, проблеми з травленням. Не можна робити марма масаж і вагітним. Попри те, що марма масаж не є універсальним способом лікування, і не позбавить від усіх хвороб, але здатний істотно поліпшити стан здоров’я і відновити життєві сили, прибрати хронічні болі та ознаки стресу.